FCSB a pierdut duminică, în Antalya, meciul amical disputat în compania liderului neînvins din campionatul Ucrainei, Dinamo Kiev (1-2).
FCSB a disputat duminică al doilea şi ultimul meci amical din stagiul de pregătire din Antalya. Bucureştenii au înfruntat formaţia ucraineană Dinamo Kiev, lider în campionatul ţării vecine.
Golurile adversarilor au fost înscrise în prima repriză, de către acelaşi jucător, Vitaliy Buyalskyi, în minutele 19 şi 28, după două mari erori în defensiva roș-albaștrilor. Pentru FCSB a redus din diferenţă David Miculescu, în minutul 73.
Campioana României a început meciul din Antalya cu formula: Zima – Pantea, M. Popescu, Ngezana, Kiki – Edjouma, Baba Alhassan – M. Ştefănescu, Al. Băluţă, Octavian Popescu – D. Miculescu.
În partea secundă au mai jucat: Cisotti, Şut, V. Creţu, Bîrligea, Radunovic şi Mihai Toma, Udrea şi Colibăşanu.


